NILS JANZON. olja på duk, 2 st. herre och dam, 1912/1913.

189581. NILS JANZON. olja på duk, 2 st. herre och dam, 1912/1913.

Herre signerad på baksidan Porträtt af direktören A Rickard Westerdahl 1913. Damen signerad på baksida duk Nils Janzon 1912
55 x 42 cm.

Damen med mindre repa i måleriet. Herren med 2 små färgsläpp.

Gör en kostnadsfri värdering!

55 x 42 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 834