189581. NILS JANZON. olja på duk, 2 st. herre och dam, 1912/1913.
Herre signerad på baksidan Porträtt af direktören A Rickard Westerdahl 1913. Damen signerad på baksida duk Nils Janzon 1912
55 x 42 cm.
Damen med mindre repa i måleriet. Herren med 2 små färgsläpp.