LJUSKRONA, majolika, jugend, 18/1900-tal.

189326. LJUSKRONA, majolika, jugend, 18/1900-tal.

Höjd: ca 118 cm. Diameter: ca 77 cm.

Bruksslitage. Senare elektrifierad, litet nagg på kupans ovansida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 192