FLYGELTÄCKE, med broderier, 1900-tal.

189321. FLYGELTÄCKE, med broderier, 1900-tal.

Längd 172, bredd 154 cm, tyget är osymmetriskt så detta är måtten på de längsta sidorna
Fransarna ca 50 cm långa, ej inkluderade i måtten.

Smärre bruksslitage, en obetydlig reva där tyget ät dubbelt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 206