STOLAR, ett par, allmoge, Norge, 1800-tal.

189310. STOLAR, ett par, allmoge, Norge, 1800-tal.

Dekor av blomkrans. Transportetikett på undersidan adresserad till Carl-Adolf Berg, Arboga St, Sverige. Avs (Otydligt namn) Lilleakerveien 25, Lilleaker, Oslo

Rygghöjd 89, sitthöjd 45 cm.

Slitage, färgsläpp och slagmärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 89, sitthöjd 45 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 542