PARTI DIVERSE, 4 delar, cloisonnearbeten.

189282. PARTI DIVERSE, 4 delar, cloisonnearbeten.

1 par koppar, dekor av fåglar, diameter ca 6,5 cm, höjd ca 6 cm.
Skål, grönblå botten dekor av växter, etikett på botten "Nils Nessim Antiquities 1725", längd 14,5 cm, höjd 8 cm.
Vas med hänklar, höjd ca 21 cm.

Slitage, skador. Retuscher/lagningar på skål.
En hänkel på vas delvis lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

En hänkel på vas delvis lös.

Antal besök: 651