189098. HÄSTKAPPLÖPPNINGSSPEL, plåt, "Jeu de Course" JEP, Frankrike, trol 1930-tal.
Tryck på spaken och hästarna rör sig runt banan. Längd 26,5, bredd 26,5, höjd 13,5 cm.
Slitage och skador. Delar saknas (troligen flagga). Slitage, märken, papp med skador. Färgbortfall.