1888991. skänk, valnöt faner.
1888991. skänk, valnöt faner.
Skänk, valnöt-look faner. Skänk med en lådformad valnötfanérkropp, fyra lådor till vänster och var och en med en skjutdörr i mitten och höger, utrustad med hyllor på insidan, H.73cm, L.220cm, W.44cm.
Tecken på slitage och gnidning som är lämpliga för ålder, partiella repor.