188707. SPEGEL, nyrokoko. 1900-talets mitt.
Väggspegel förgylld med bladguld och rikt ornerad med rosenknoppar och rocailler samt genombrutet krön
Spegel, höjd 108 cm, bredd ca 43 cm
Spegelglas, ca 62x33 cm.
Spegelglas, ca 62x33 cm.