TAKLAMPOR (2), glas, 1900-tal.

188067. TAKLAMPOR (2), glas, 1900-tal.

Lampa i matt glas med pärlhängen. Höjd exklusive sladd: ca 27 cm
Lampa i målat glas, med motviktstyngd för ställbar höjd. Höjd exklusive upphängning: ca 17 cm.

Bruksslitage. Några pärlor saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 970