1876178. OMEGA, damarmbandsur, 1960/70-tal.
Stål, manuell, plexiglas, monocoque, lackat läderarmband, Omega-spänne, boettens diameter 31 mm.
Boett och glas med några ytliga repor. Armband med visst slitage. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.