Förgylld mässing. 4 ljusarmar. 5 ljuspunkter. Korgbotten med avslut. Funktion vid kontroll. Höjd med kedja 72 cm, diameter 50 cm.
Åldersslitage med patina.
Åldersslitage med patina.