MATSALSMÖBLEMANG. 5 delar. Kalifornisk stil. 1900-talet.

187464. MATSALSMÖBLEMANG. 5 delar. Kalifornisk stil. 1900-talet.

Ålderspatinerat matsalmöblemang bestående av 1 bord och 4 stolar.
Stolar med ryggbricka i rotting och utskuren blomgirlang i krönet.
Jaquardvävt tyg i tvåfärgad ikat
Bord, höjd, 75 cm, längd, 153 cm, bredd 100 cm
Stolar, höjd 102,5 cm, djup 45 cm
Iläggsskivor 2x10,5 cm.

Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Iläggsskivor 2x10,5 cm.

Repor.

Garpenhus Hässleholm
Antal besök: 595