RON ARAD. Fåtölj, Little Albert, Moroso.

1872661. RON ARAD. Fåtölj, Little Albert, Moroso.

Fåtölj modell Little Albert ur serien Victoria and Albert, formgiven av Ron Arad för moroso.
Stomme i högglanslackerad plast. Märkt i formen Ron Arad for Moroso Victoria and Albert Collection.
Mått: höjd 70 cm, bredd 71 cm, sitthöjd ca. 40 cm.

Smärre bruksslitage. Botten med skrapskador, två små lackskador på armlänens utsida. Enstaka repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 683