GUNGSTOL i trä. "Isabella", Gemla Diö, 1960-tal.

186692. GUNGSTOL i trä. "Isabella", Gemla Diö, 1960-tal.

Vitlackerad gungstol ettikettmärkt Gemla med löstagbar sits och ryggkudde
Design Karl Axel Adolfsson, ursprungligen 1953
Höjd, 107 cm
Bredd karm till karm, 50,5 cm
Sittdjup, 46,5 cm
Omklädd sits och ryggkudde i blommigt tyg.

Bruksskick med repor och avskav.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd, 107 cm
Bredd karm till karm, 50,5 cm
Sittdjup, 46,5 cm

Antal besök: 3 040