Vitlackerad gungstol ettikettmärkt Gemla med löstagbar sits och ryggkudde
Design Karl Axel Adolfsson, ursprungligen 1953
Höjd, 107 cm
Bredd karm till karm, 50,5 cm
Sittdjup, 46,5 cm
Omklädd sits och ryggkudde i blommigt tyg.
Bruksskick med repor och avskav.
Höjd, 107 cm
Bredd karm till karm, 50,5 cm
Sittdjup, 46,5 cm