SERVISDELAR, 19 delar, "Röd rubin" Art Deco, Arthur Percy, Gefle.

186271. SERVISDELAR, 19 delar, "Röd rubin" Art Deco, Arthur Percy, Gefle.

7 tallrikar, diameter 21,5 cm.
6 förrättstallrikar, diameter 19,5.
1 skål med lock, höjd 13 cm.
1 skål, diameter 26 cm.
1 uppläggningsfat, 24 cm.
1 uppläggningsfat, längd 29, bredd 23 cm.
2 ljusstakar, höjd 7 cm.

Bruksslitage, färgbortfall på den förgyllda dekoren på ett uppläggningsfat och en liten nagg på det runda uppläggningsfatets undersida.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 skål med lock, höjd 13 cm.
1 skål, diameter 26 cm.
1 uppläggningsfat, 24 cm.
2 ljusstakar, höjd 7 cm.

Antal besök: 1 093