KERAMIK, 3 delar, orientaliskt, möjligen Kina.

186002. KERAMIK, 3 delar, orientaliskt, möjligen Kina.

Hänkelvas. höjd 21 cm
Skål, gul glasyr. Diameter 11,8 cm
Skål, grön glasyr. Diameter 12,5 cm.

Slitage och tillverkningsdefekter. Vas samt grön skål med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Hänkelvas. höjd 21 cm

Antal besök: 540