Skål. "Tusen Fönster". Diameter 12 cm Skål, rökfärgat glas. Diameter 19,5 cm Vas, rökfärgat glas. Höjd 12 mc.
Slitage. Rökfärgad skål med nagg. Vas med micronagg.