POKAL och SPEGEL med LAMPETTER, ett par, tenn, 1900-tal.

185800. POKAL och SPEGEL med LAMPETTER, ett par, tenn, 1900-tal.

Stora spegelns mått: höjd 41 cm, diameter 34 cm
Lampetterna: höjd 24 cm, diameter 18 cm
Pokalen, Svenskt Tenn, 1938: höjd 16 cm.

Bruksslitage, enstaka bucklor på speglarna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 946