BORDSLYSTER, 2 st, 1900-tal.

185644. BORDSLYSTER, 2 st, 1900-tal.

Lyster, stomme i mässing, behängd med prismor, kvadratisk stenfot, skaft i blått glas. Höjd 39 cm.
Lyster, kvadratisk fot och pelare i sten, ljusarmar i mässing, obelisk. Höjd 46 cm.

Bruksslitage, obelisken med mindre nagg, prismor saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 451