2 uppläggningsfat, längd 25 - 29 cm.
2 skålar, längd 25 - 27,5 cm.
6 djupa tallrikar, dia 23 cm.
6 flata tallrikar, dia 23 cm.
5 assietter dia 18 cm.
5 kaffefat, dia 13,5 cm.
Slitage, krackelyrer, glasyrdefekter. Mindre uppläggningsfat med spricka. Ett kaffefat med skada samt ett med nagg.
2 skålar, längd 25 - 27,5 cm.
6 djupa tallrikar, dia 23 cm.
6 flata tallrikar, dia 23 cm.
5 assietter dia 18 cm.
5 kaffefat, dia 13,5 cm.