KAFFE/MATSERVIS, 35 delar, flintporslin, "Ranka", Gustavsberg.

185412. KAFFE/MATSERVIS, 35 delar, flintporslin, "Ranka", Gustavsberg.

1 såssnipa, längd 18,5 cm.
5 koppar.
6 fat, diameter 13 cm.
6 assietter, diameter 17,5 cm.
6 tallrikar, diemeter 21 cm.
4 tallrikar, diameter 23 cm.
6 djupa tallrikar, diameter 23,5 cm.
1 uppläggningsfat, längd 29 cm.

Bruksslitage, litet nagg på en kopp.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 såssnipa, längd 18,5 cm.
5 koppar.
6 fat, diameter 13 cm.
6 tallrikar, diemeter 21 cm.
4 tallrikar, diameter 23 cm.

Antal besök: 1 634