STOLAR, 12 st, gustaviansk-stil, sent 1800-tal.

185084. STOLAR, 12 st, gustaviansk-stil, sent 1800-tal.

Ek. Grön plyschklädsel.
Proveniens, Brokind herrgård.

Slitage, en stol med mer skadat bakstycke. Renoverade efter att ha varit med om branden i början på 70-talet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ek. Grön plyschklädsel.
Proveniens, Brokind herrgård.

Antal besök: 988