184695. FJÄRILSSAMLING. 2 delar. 1900-talets andra hälft.
2 st trämontrar med glaslock för fjärilssamling
Längd, 39,5 cm
Bredd, 29,5 cm
Bör hållas borta från direkt solljus på en torr plats, med liten eller ingen fukt, i en lufttät behållare.
Bruksskick
Fjärilar med skador på vingar och tappade vingar
Tomma nålar med katalogiseringslappar
Trasig bottenfrigolit.
Längd, 39,5 cm
Bredd, 29,5 cm
Bruksskick
Trasig bottenfrigolit.