FJÄRILSSAMLING. 2 delar. 1900-talets andra hälft.

184695. FJÄRILSSAMLING. 2 delar. 1900-talets andra hälft.

2 st trämontrar med glaslock för fjärilssamling
Längd, 39,5 cm
Bredd, 29,5 cm
Bör hållas borta från direkt solljus på en torr plats, med liten eller ingen fukt, i en lufttät behållare.

Bruksskick
Fjärilar med skador på vingar och tappade vingar
Tomma nålar med katalogiseringslappar
Trasig bottenfrigolit.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd, 39,5 cm
Bredd, 29,5 cm

Bruksskick
Trasig bottenfrigolit.

Antal besök: 1 639