SPINDELUR, silver, Krumhuber, Vorchdorf, omkring 1800-talets mitt.

184072. SPINDELUR, silver, Krumhuber, Vorchdorf, omkring 1800-talets mitt.

Fodral av silver med baksida av sköldpaddsskal. Urets diameter 52,5 mm. Fodralet, 66 mm. Kedja av Deutsches Reich Pfennings 1870-75, längd 34 cm, vikt.52 gram. Nyckel saknas.

Slitage. Repor på glaset. Fodralets låsning öppnar lätt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 167