LJUSKRONA med blå glasskål, sengustaviansk, tidigt 1800-tal.

183904. LJUSKRONA med blå glasskål, sengustaviansk, tidigt 1800-tal.

För tre ljus, blå bottenskål. Diameter ca 40 cm.
Höjd ca 65 cm.

Skador. Prismor medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 65 cm.

Skador. Prismor medföljer.

Antal besök: 4 503