183799. VIVIANNA TORUN BÜLOW-HÜBE. Halsring med hänge, sterlingsilver och rutilkvarts, modellnr 160. Georg Jensen, Köpenhamn.
Smidd halsring med avtagbart hänge. Längd hänge 7 cm.
Litet nagg på kanten på stenens undersida. Bruksslitage.
Vivianna Torun Bülow-Hübe (1927–2004)