BORDSLAMPA, glas, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

183598. BORDSLAMPA, glas, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Röd samt klar glasmassa. Etikettmärkt och signerad. Total höjd ca 39 cm.

Smärre slitage, bottenrepor, obetydligt bottennagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 506