GRAFIKMAPP, "Sundsvalls Tidnings Konstmapp", bl.a. Max Book, signerad 89/150 och daterad 1991.

183318. GRAFIKMAPP, "Sundsvalls Tidnings Konstmapp", bl.a. Max Book, signerad 89/150 och daterad 1991.

Mappen innehåller;
Serigrafi, Max Book, signerad, numrerad 89/150 och daterad -90, bladmått 50 x 70 cm. Stenlitografi, "Svirvel", signerad och numrerad 89/150, bladmått 49 x 65 cm. Stenlitografi, "Lacoste", Lotti Ringström, signerad, numrerad 89/150 och daterad -90, bladmått 49 x 65 cm. Chibachrom/foto, "UFO över Timrå", Stig Sjölund, signerad och numrerad 89/150, bladmått 50 x 70 cm. Serigrafi, Rune Hagberg, "Ascension (Uppåtstigande)", monogramsignerad och numrerad 89/150, bladmått 50 x 70 cm. Svetsgravyr, Karl Erik Häggblad, "Strömmar - turbin I", signerad och numrerad 89/150, bladmått 49 x 65 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mappen innehåller;

Antal besök: 1 168