PARTI SILVER, 5 delar, bland annat tårtspade, såsslev, 1900-tal.

183129. PARTI SILVER, 5 delar, bland annat tårtspade, såsslev, 1900-tal.

Tårtspade, Carl M Cohr, Danmark, längd 20 cm.
Såsslev, Polska stämplar, längd 17,5 cm.
Sockertång, Christian F Heise, Danmark, längd ca 10 cm.
Uppläggningssked, Magnus Aase, Norge, längd ca 14 cm.
Druvsax, Tyska stämplar, längd ca 13 cm.

Vikt 268 gram.

Slitage, fläckar, monogramgravyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 268 gram.

Antal besök: 771