183089. BESTICK, 40 delar, silver "Rosenholm",GAB, vikt ca. 1450g.
Kniv blad i rostfritt stål.
9 knivar, längd 19.5 cm
7 gafflar, längd 17.5 cm.
8 skedar, längd 18 cm.
9 teskedar, längd 11 cm.
2 plockgafflar, längd 12 cm.
4 smörknivar, längd 16 cm.
1 såsslev.
Repor, bruksslitage.