GLASFÖREMÅL, 9 delar, Kosta Boda, Orrefors med flera, 1900-talets mitt.

182819. GLASFÖREMÅL, 9 delar, Kosta Boda, Orrefors med flera, 1900-talets mitt.

3 skålar och en vas, Sven Palmqvist, Orrefors, signerade.
2 orkidevaser.
Vas, etsad dekor, Orrefors.
Vas och skål, Göran Wärff, Kosta Boda, vas signerad.
Höjd ca. 3-26 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 orkidevaser.
Vas, etsad dekor, Orrefors.
Höjd ca. 3-26 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 716