GABRIEL BURMEISTER. Skålfat på fot, glaserat stengods, signerad, Gabriel Keramik, 1930-tal.

1827758. GABRIEL BURMEISTER. Skålfat på fot, glaserat stengods, signerad, Gabriel Keramik, 1930-tal.

Diameter 33,5 cm, höjd 7,5 cm.

En nagg i kanten, ej iögonfallande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 260