KARAFF samt SKÅL PÅ FOT, glas, 1900-tal.

182675. KARAFF samt SKÅL PÅ FOT, glas, 1900-tal.

Karaff med propp samt skål på fot. Höjd ca 17 - 32,5 cm.

Karaff med avlagringar samt smärre nagg.
Skål på fot med slitage/mikronagg på fot.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 728