LYKTA, allmoge, 1800-tal.

LYKTA, allmoge, 1800-tal.
182309. LYKTA, allmoge, 1800-tal.

Oktagonal form. Ek, furu och glas. Höjd 35 cm.

Slitage, skador, några glas lösa, indragen el.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 571