1812987. EVA SCHÖNFELD. Ndoto.
Eva Schönfeld (1986 Berlin). Ndoto 2018. Blandteknik på omslagspapper. Signerad och daterad längst ner till höger. Mått: ca. 80 x 60 cm Inramad
Eva Schönfeld arbetar som frilansande målare och illustratör i Berlin. Hon reste genom Afrika genom olika projekt, vilket var en viktig inspirationskälla för henne.