JAIS NIELSEN (DANMARK, 1885-1961). akvarell.

1810947. JAIS NIELSEN (DANMARK, 1885-1961). akvarell.

"Skitse til turkoisskål", motiv med oxe, akvarell, signerad Jais och daterad -26. Motivmått ca 15 x 15 cm, yttermått ca 50 x 38 cm.

Papper med små fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Papper med små fläckar.

Antal besök: 388