BORD, rokoko, 1700-talet andra hälft.

180993. BORD, rokoko, 1700-talet andra hälft.

Vitmålat. Profilerad skiva. Svängda ben. Längd 89, bredd 61, höjd 75 cm.

Slitage, smärre skador, renoverat, senare förstärkningar under skivan, delvis röd originalfärg under bemålningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 273