TAKLAMPA, Jugend, mässing samt glas, 1900-talets första kvartal.

180829. TAKLAMPA, Jugend, mässing samt glas, 1900-talets första kvartal.

Omarbetad fotogenlampa. Höj- och sänkbar.
Diameter 45 cm.

Senare borrhål samt elektrifiering. Slitage och bucklor. Glaskupa med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 45 cm.

Antal besök: 844