SMYCKEN, silver, 12 delar, bland annat hängen i form av kors och brosch i form av påfågel. 1900-tal.

18073. SMYCKEN, silver, 12 delar, bland annat hängen i form av kors och brosch i form av påfågel. 1900-tal.

3 broscher varav en i form av påfågel med lila emaljdekor, höjd ca 6,5 cm.
2 par samt 3 st örhängen.
3 st hängen varav en i form av kors.
Hänge/Brosch med lila stenar, tot höjd ca 8 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 par samt 3 st örhängen.

Bruksslitage.

Antal besök: 854