VISNINGSKÄRL i plåt för godis. 2 st. 1900-tal.

180461. VISNINGSKÄRL i plåt för godis. 2 st. 1900-tal.

Kärl för förvaring av godis med fönster in mot avskärmning med glasskiva för visning av mindre del av innehållet.
Höjd, 22 cm
Bredd, 18,5 cm
Djup, 22 cm.

Bruksskick med repor
Ett kärl med söndrigt glas
Ett kärl saknar knopp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd, 22 cm
Bredd, 18,5 cm
Djup, 22 cm.

Bruksskick med repor
Ett kärl med söndrigt glas
Ett kärl saknar knopp.

Antal besök: 540