SKÅLAR samt VAS, 5 delar, Orrefors, 1900-tal.

180226. SKÅLAR samt VAS, 5 delar, Orrefors, 1900-tal.

Skålar,2 st, Lars Hellsten, "Corona". Höjd 11 - 9 cm.
Skål, Jan Johansson,"Fleur". Höjd 11 cm.
Ljusstake, Lars Hellsten " OS-Facklan. Höjd 12 cm.
Vas. A 4276-227. Höjd 17 cm.

Bruksslitage, gravyr på minsta Corona skålen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas. A 4276-227. Höjd 17 cm.

Antal besök: 809