179724. SEKRETÄR i engelsk stil. 1950-talet.
Sekretär med 8 lådor och två skåp. Skrivskiva i rött skinn
Kannelerade ben, och medaljonger vid benskarv
Dammodell
Höjd, 98 cm
Bredd, 90 cm
Djup.
Bruksslitage med repor småskador
Skrivskiva med avskrapningar och repor.