ELMÄTARE, 4 st, Siemens, AEG, Tavocord, 1900-talets första hälft.
179352. ELMÄTARE, 4 st, Siemens, AEG, Tavocord, 1900-talets första hälft.
Multimeter A-V-Ω Multizet från Siemens; D S.& Halske / S. 50-tal
Multimeter Tavocord Ω/V, 1900-talets första hälft
Voltmätare AEG (Algemeine Elektricitäts-Gesellschaft) 1900-talets första hälft
Strömmätare, okänt märke.
ej genomgångna, samt allmänt slitage, skalskada på Siemens multimeter.
Strömmätare, okänt märke.