MICHAEL W. SCHNEIDER. Michael W. Schneider, målning, utsikt över vinterbyn.
1791558. MICHAEL W. SCHNEIDER. Michael W. Schneider, målning, utsikt över vinterbyn.
Michael W. Schneider (f. 1933), målning, utsikt över vinterbyn, olja på trä. Skildring av ett vintrigt exteriör med flera figurer och en hästdragen vagn på en stig med vattenförekomst till vänster, signerad längst ner till höger, 13.5x28.5cm (24.5x39.5cm).