PARTI DIVERSE NYSILVER, brickor, ljusstakar samt diverse bestick. 1900-tal.

17881. PARTI DIVERSE NYSILVER, brickor, ljusstakar samt diverse bestick. 1900-tal.

7 brickor, största läng 57 cm.
1 par ljusstakar, höjd 25 cm.
Bestick:
12 gafflar, längd 18,5 cm.
12 knivar längd 20,5 cm, 2 smörknivar, samt ostkniv i schatull.
12 skedar, längd 18,5 cm.
5 skedar, längd 21, 5 cm.
12 gafflar, längd 15 cm.
21 teskedar, modell gammel fransk.

Bruksslitage, bestickuppsättning med gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 par ljusstakar, höjd 25 cm.
Bestick:
12 gafflar, längd 18,5 cm.
12 skedar, längd 18,5 cm.
5 skedar, längd 21, 5 cm.
12 gafflar, längd 15 cm.

Antal besök: 930