Svartlackerad. Mässingsknoppar och dekordetaljer. Hjultrissor. Längd 104 - 197 cm, bredd 78 cm, höjd 132 cm.
Slitage, bucklor, smärre skador, märken 2 ben ostabila och förstärkta med najtråd.