SKRIN 2 st för bridge, tenn, bland annat Harald Linder. 1930-tal.

178315. SKRIN 2 st för bridge, tenn, bland annat Harald Linder. 1930-tal.

Skrin, runt, stämplad GAB Stockholm 1936. Fyra fack för brickor, lock med dekor av kort. Diameter ca 9 cm. Höjd ca 6 cm.
Skrin, rektangulärt, stämplad HL (Harald Linder) Uddevalla 1933. Fackinredning för brickor och kortlekar, lock med graverad dekor. Längd ca 19 cm.

Medföljer kort och brickor.

Slitage, bucklor. Gravyr på större skrin. Kortlekar samt brickor ej genomgått.

Gör en kostnadsfri värdering!

Medföljer kort och brickor.

Antal besök: 1 919