GLASSERVISDELAR, ca 30 delar, "Silvia", Ingeborg Lundin, Orrefors.
178185. GLASSERVISDELAR, ca 30 delar, "Silvia", Ingeborg Lundin, Orrefors.
2 st vinglas, höjd 14,5 cm
4 st starkvinsglas, höjd ca 11 cm
5 st champagneglas, höjd ca 20 cm
4 st whiskeyglas, höjd 8 cm
4 st tumlare, höjd 6,5 cm
5 st likör-/snapsglas, höjd 13,5 cm
5 st öl/grogglas, höjd 12,5 cm
selterglas, höjd 12 cm.
Bruksslitage, 2 vinglas, samt 1 champagneglas med smärre nagg medföljer.
2 st vinglas, höjd 14,5 cm
4 st whiskeyglas, höjd 8 cm
4 st tumlare, höjd 6,5 cm
selterglas, höjd 12 cm.