Biblioteksstol, Rud Sieverts.

Biblioteksstol, Rud Sieverts.
1781837. Biblioteksstol, Rud Sieverts.

ek. I Biedermeier-stilen. Böjda ben och ryggstöd Motsvarande kanter på den rektangulära sätesplattan. Kan omvandlas till en stege med fyra steg genom att vika ryggstödet. HxBxD: 87,5x41x40 cm Företagsetikett ”Rud Sieverts- sedan 1882".

Tecken på slitage, gnidning, repor och scuffs.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 877